mobile-menu Imperpol Systemy Tarasowe


Drewniany taras wolnostojący

2017-05-03

Taras wolnostojący to doskonała alternatywa dla klasycznej konstrukcji dobudowywanej do budynku mieszkalnego. Poza tym może on pełnić wiele dodatkowych funkcji. To praktyczne rozwiązanie w przypadku osób, które cenią sobie relaks w otoczeniu przyrody. Nie trzeba się przy tym ograniczać jeśli chodzi o sam kształt platformy. Taki taras wcale nie musi być drogi. W przeciwieństwie do klasycznego taras nie trzeba bowiem kuć otworu na drzwi tarasowe czy przeprowadzać niektórych formalności natury prawnej.

 

Taras wolnostojący, jak zresztą sama nazwa wskazuje, jest oddalony od budynku. Stanowi swego rodzaju wyspę o utwardzonym i stabilny podłożu, na której bez obaw ustawić można meble wypoczynkowe. Do wyboru są dwa rodzaje konstrukcji - na gruncie i na wylewce z betonu. Tarasy ustawione na ruszcie są lepiej widoczne. Z kolei te zrównane z poziomem terenu doskonale wtapiają się w otoczenie i są lepszym rozwiązaniem,kiedy w domu mieszkają małe dzieci czy osoby starsze.

Tarasy tego typu na ogół są wystawione na działanie promieniowania słonecznego, a więc warto pomyśleć o pergoli czy o baldachimie wykonanym z  płótna. W przypadku mebli dobrze jest wybrać te, których nie trzeba chować w przypadku opadów deszczu.